joomla.org

Sisenemine

Tõlgete ülekirjutus

Teadupärast on Joomla! tõlgitud mitmetesse erinevatesse keeltesse. Otse loomulikult on Joomlat võimalik kasutada ka Eesti keelsena. Peale Joomla! tõlgitakse ka tema komponente ja pluginaid erinevatesse keeltesse, kaasa arvatud ka Eesti keelde.
Kuidas Joomla'le lisada erinevaid keeli ja tõlkeid saad lugeda siit».

Vahel võib ette tulla, et sinu ja tõlkija nägemused ei lange kokku kuidas mõnda lauset või sõna tõlkida. Selleks võimaldab Joomla väga lihtsalt teha tõlke ülekirjutust. Sisuliselt tähendab see seda, et kui sa tahad muuta mõnda tõlgitud sõna / lauset on võimalik seda teha ilma, et sa peaks muutma Joomla! tõlkefaili. Lisaks keele ülekirjutusele on võimalik ka teha enda keele stringe. Keele ülekirjutust saab teha nii administraatori lehele kui ka kodulehe külastaja poolele.

Sisuliselt Joomla tõlkefailist leiad sellise rea mis koosneb 2 osast: konstant (string) ja väärtus ehk tõlge.
COM_FINDER="Smart Search" - Ingliskeelne tõlge. algväärtus
COM_FINDER="Nutikas otsing" - Eestikeelne tõlge
COM_FINDER - on keele konstant ehk string.
Nutikas otsing - on tõlge.

Ülekirjutuse loomine

Kuidas siis tehe ülekirjutust? Selleks otsime üles koha kus on keelte haldus: Lisaprogrammid - Keeled - Ülekirjutused

Menüü valik. Lisaprogrammid - Keeled - Ülekirjutused

Jõudes ülekirjutuste lehele, avaneb umbes selline vaatepilt.

Ülekirjutuste avaleht

Järgmiseks peame valima mis keeles me soovime teha ülekirjutust. Nagu enne mainisin, on võimalik teha keele ülekirjutust nii administraatori kui ka kliendi poolele. Üks ülekirjutus võib olla ka korraga mõlemas kohas.

Antud juhul teeme näiteks ülekirjutuse kodulehe kliendi poolele ja Eesti keeles. Selleks valime Estonian (et-EE) - Sait.

Valik kuhu ülekirjutus tehakse

Peale valiku tegemist avaneb uus leht, kus on ära toodud ülekirjutused. Juhul, kui ülekirjutused lehel puuduvad, kuvatakse tühja lehte.

Ülekirjutuse leht peale keele ja kliendi valikut, Ilma ülekirjutuseta

Kui keegi on mõne ülekirjutuse teinud, võib näha umbes sellist pilti. 

Eestikeele ülekirjutused

Uus ülekirjutus

Uue ülekirjutuse tegemiseks vajuta nupule "Uus".

Nupp uus

Peale nupule vajutamist viiakse lehele kus me teeme ülekirjutuse.

Uue keele ülekirjutamise leht

Keel - Näidatakse keelt millele tehakse ülekirjutust (informatiivne).
Asukoht - Mis poolele tehakse keele ülekirjutust: administraatori või leht (informatiivne).
Keele konstant - Väärtus, millele määratakse tõlge. Kohustuslik väli.
Tekst - Tekst, mille sisestate ise uueks tõlkeks.
Fail - Faili aadress ja nimi kuhu ülekirjutuse string sisestatakse (informatiivne).

Keele ülekirjutuse tegemiseks on sul vaja teada kas konstanti ehk stringi või väärtust ehk tõlget. Üldjuhul teame väärtust.
Proovime teha Joomla kontaktivormile ülekirjutust. Näiteks muudame kliendi poolel ära lahtri nimetuse milleks on tekst "Nimi".

Näide. Joomla kontaktivormi lahter nimi

Sisestame selle väärtuse otsingusse, et leida sellele konstanti. Kui väärtus otsingu lahtrisse sisestatud, siis võidakse kuvada otsingutulemused, kui mitte, vajuta nupule "Otsi". Lisaks väärtusele võid ka otsida konstanti kui sa seda tead.

Väärtuse või konstanti otsingOtsingu tulemused.

Otsingu tulemused keele väärtuseleMõnikord on otsingutulemusi rohkem kui üks, siis peame valima nende seast õige. Milline neist õige on, ei ole alati kerge öelda. Mõistlik on vaadata keele konstanti ja proovida leida seoseid. Siin näiteks on vaja valida otsingutulemusest COM_CONTACT_EMAIL_NAME_LABEL.

Otsingu tulemuse seast konstanti leidmine ja valimine

Konstandi valimiseks klõpsa selle peal, peale seda täidetakse sinu eest vaskul poolel olevad lahtrid.

Ülekirjutuse täidetud väljad

Nüüd sisestame Teksti lahtrisse oma soovitud väärtuse - uue tõlke.

Teksti lahtris olev algne väärtus

Uus väärtus:

Uus väärtus

Nüüd, kui oled sisestanud "Teksti" lahtrisse oma soovitud väärtuse, vajuta kas "Salvesta" (salvestatakse aga ei suleta akent) või "Salvesta & Sulge" (salvestatakse töö ja suletakse aken) nupule.

Salvesta või salvesta ja sulge

Ja olemegi tagasi ülekirjutuste lehel.

Tagasi ülekirjutuste lehel

Nüüd peaks olema keele ülekirjutus tehtud. Selleks, et teada saada, kas keele ülekirjutus töötab, lae kontaktileht uuesti. Juhul, kui kodulehel on sisse lülitatud vahemälu, siis on tark see puhastada ja siis alles leht uuesti laadida.

Kontrollime kas keele ülekirjutus õnnestus:

Ülekirjutatud väärtus

Ääremärkus :)

Vahel ei pruugi aga nii lihtsalt minna, et väärtuse otsides leiad õige konstanti või kas üldse leiad midagi. Sellisel juhul võib abiks olla sellest, kui lähed oma kodulehe serveri haldusse ja otsid keelte failidest otsitavat väärtus. Leides sealt väärtuse, saad kopeerida vastava konstandi ja proovida selle aluse teha ülekirjutust.
Keele konstant - sisestad selle konstandi mille leidsid keele failist
Tekst - väärtus, mida soovid sisestada - tõlge.

Üldjuhul leiab Joomla keelefailid serveri kaustast nimega language. Ja sealt siis vastavalt paigaldatud keeltele erinevad kasutad. en-GB - Inglise keel, et-EE - Eesti keel. Kaustas override leiad faili milles on sinu poolt tehtud ülekirjutused. Muidugi võid ka keelefaile leida pluginate ja moodulite enda kaustast.

Server kaust languages

Oma keele string

Lisaks sellele, et sa saad teha ülekirjutusi olemas olevale tekstile, saad sa luua oma keele stringe ja siis neid kasutada erinevates kohtades. Näiteks kontaktivormi juures saad lisaväljasid kasutada, ja et lisavälja nimed oleks tõlgitavad, saad luua oma keele stringi ja neid seal kasutada.

Näiteks soovime Joomla enda kontaktivormile lisada välja. Paneme sellele nimeks "Koduleht". Mõtleme sellel välja keele stringi: COM_CONTENT_WEBSITE="Koduleht"
Lisavälja luues kasutame omaloodud konstanti lisavälja sildi nimes.Lisavälja nimi konstant väärtusega

Kui lisaväli lisatud Joomla kontaktivormile, lähme ja vaatame milline ta välja näeb ilma keele ülekirjutamiseta.

keele konstant ilma väärtuseta.

Nüüd on jäänud meil veel lisada see keele string keele ülekirjutusse. Selleks mine tagasi keele ülekirjutamise lehele. Kui soovid, et see string ka töötaks administraatori lehel, siis peame valima Estonian (et-EE) - Administrator

Administraatori keele alt ülekirjutamise tegemine

Teeme uue ülekirjutuse. Ainuke erinevus eelmisest on see, et ei otsi keele väärtust ega konstanti. Sest ei üht ega teist meil ei eksisteeri üheski keelefailis kodulehe serveris. Alustame kohe väljade täitmist.
Keele konstant - sisesta oma loodud konstant.
Tekst - sisesta oma väärtus
Mõlemas asukohas - siia kasti pane linnuke. See tähendab, et see keele konstant koos ülekirjutuse tekstiga lisatakse nii administraatori kui ka kliendi lehele.

Sisestame omad väärtused ülekirjutuse lahtritesse

Kui väljad täidetud, siis salvesta ülekirjutus. Kui kodulehel on sisse lülitatud vahemälu, siis palun tühjenda see enne lehe uuesti laadimist, et kontrollida kas keele ülekirjutus toimib.

Kontrollime kas keele ülekirjutus toimib

 

Kodulehtede tegemine Joomla! sisuhaldustarkvaral.  Blogid, foorumid, e-poed, portaalid või kõige lihtsamad infolehed

Kodulehe loomisega seotud teemad

Soovid luua endale uut kodulehte? Palun! Käesoleva lehe kaudu aitame sul luua erinevaid kodulehtede lahendusi Joomla! sisuhaldustarkvara peal. Olgu nendeks blogid, foorumid, e-poed, portaalid või kõige lihtsamad infolehed.

Kodulehe haldusega seotud teemad

Aitame ise hallata või leiame haldaja sinu Joomla! sisuhaldustrakvara peale ehitatud kodulehele. Pahatihti on nii, et lehe sisu haldab üks inimene, aga Joomlat ja tema lisasid uuendab/haldab Joomlas pisut edasijõudnum.

Joomla! kodulehe uuendus. | Joomla! CMS uuendamineKodulehe uuendamisega seotud teemad

Aitame sul uuendada olemasolevat Joomla! sisuhaldustarkvara peal olevat kodulehte, olgu ta siis kas 1.x või 2.x liini oma. Usun, et saame hakkama ka keerukamate lehtede uuendamisega ning vajadusel leiame uuemaid lisasid või aitame kirjutada ise.

Kodulehe kujundustega seotud teemad

Aitame teil leida või luua tänapäevaseid koduelehtede kujundusi. Kujundusi, mis on moobiilisõbralikud ja vastavad kõigile tänapäevastele standarditele.

 

Siia koondame nimekirjana (lingid) joomla õpetustest? menüüs ja siin olevad lingid omavahel lingitud.

Oled sa Joomlal põhineva kodulehe omanik? Kasutad sa äkki e-poe tegemiseks Virtuemarti? Kas su leht ja tema lisad on uuendatud?
Kui sa viimasele vastusele vastata ei oska, või tead, et lehte pole ammu uuendatud, siis võid julgelt pöörduda meie foorumisse. Sealt võid leida inimesed kes aitavad sul ära uuendada nii Joomla kui tema lisad. Kui Joomla on versiooninumbriga 1.x või 2.x, siis kindlasti aidatakse ka need vanad ja haavatavad lehed üle tuua uuema, 3.x versiooni peale.

Kuidas töö käib?
Eelnevalt tutvutakse põhjalikult sinu lehega, vaadatakse üle kasutatavad lisad ning kujundus. Vajadusel aidatakse leida uusi lisasid ja/või kujundust. Järgmises etapis tehakse vanast lehest koopia ja kooskõlas sinuga seatakse asjad paika. Ja ongi kõik, teoorias lihtne, aga reaalses elus võib tekkida igaugu erinevaid üllatusi :)

Kaua sellega läheb?
Lihtsama lehe korral võib saada ka päevaga hakkama, aga see sõltub tavaliselt sellest kui palju on vaja uue kujundusega vaeva näha (kui vana kujundus ei sobi). Suuremate lehtede korral, eriti e-poe lahendustega, on vaja esimene kord kõik üleviimised testkeskkonnas läbi testida, dokumenteerida ja uus kujundus paika seada. Sellega võib minna ka mitu nädalat, et siis ühel hetkel võtta toimiva lehe hetkekoopia ja see tunni-paari jooksul juba uuena tagasi tõsta.

Ei saa ise hakkama?
Kui lehe uuendamine käib endal üle jõu, siis kirjuta joomlaeesti.ee foorumisse ja sinuga võetakse ühendust. Kindlasti on töö tasuline, seega räägi arendajaga kohe ka hinnapoliitikast :) Head uuendamist!

Joomla!®

Misasi see Joomla! selline on ja kuidas teda süüakse? Iga noobel veebikokk teab, et Joomla! on üks väga hea põhikomponent millele erinevaid lisasid lisades võib saada ühe meeldiva ja maitsva tordi. Mis peaasi, torditeoks läheb oskajal kokal üsna vähe aega ja tulemus on keelele maitsev seest ja silmale maitsev väljast. Jah, kõik oleneb muidugi tarbija maitsemeelest, aga osavam veebikokk saab ka peeneima maitsemeelega inimesele luua Joomla! -ga just sellise tordi mis vaja :)
Joomla! logo

Kodumaiselt mahedad Joomla! lisakomponendi

Joomla! Eesti kokandusklubisse kuuluvate liikmete kaasabil on tõlgitud palju lisakomponentide teabelehti ja loodud ka erinevaid maitsepakette nagu Mobiil ID, ID kaart ja Smart ID. Lisakomponendile VirtueMartile on loodud nii Eesti pankade kui erinevate tarnefirmade maitsepakette ja muudki.