Kuidas lisada Joomla! kodulehele Google reCAPTCHA

Mis on Google reCAPTCHA?

Google reCAPTCHA on tasuta toode mis aitab kaitsta sinu kodulehte spämmerite / robotite / bottide eest. Sisuliselt analüüsitakse kas kodulehe külastaja on inimene või robot. Kodulehel kasutatakse enamjaolt reCAPTCHA lahendust peale mingisugust vormi täitmist (ennem emaili saatmist, Blogipostituse lisamisel, kodulehele registreerimisel).

reCAPTCHA välimus ja lahendused, mille tulemusel eristatakse inimene robotist, võivad välja näha erinevad. Ning alati ei pea olema tegu Google reCAPTCHA lahendusega. Mõned näited millised võivad välja näha CAPTCHA küsimused.

Google reCAPTCHA kodulehele

Google osa

Et kodulehele lisada Google reCAPTCHA küsimust, on sul vaja Google kontot. Kui see olemas, tuleb sul minna Google reCAPTCHA kodulehele. Otsi nuppu "Get reCAPTCHA". Peale nupule vajutamist palutakse sisse logida Google kontoga. Juhul kui sul seda ei ole, saad selle endale teha. Kui sa oled juba sisse loginud Google kontoga, siis sind suunatakse lehele, kus saad hallata Google reCAPTCHA API võtmeid. Uue reCAPTCHA API loomiseks otsi "Register a new site".

Google reCAPTCHA - registreeri uus sait

Täida ära:

Lable - Pane sinna näiteks kodulehe aadress või muu nimi mille järgi saad tuvastada mis lehele API võtit lood.

Choose the type of reCAPTCHA - vali neist kolmest valikust reCAPTCHA V2. Peale valiku tegemist ilmub lisalahter Domains. Lisa domains lahtrisse oma kodulehe aadress. Järgmiseks aktsepteeri Google kasutajatingimused. Lõpuks vajuta nupule "Register".

Google reCAPTCHA täidetud väljad

Nüüd, kui vajutasid nupule "Register", suunatakse sind edasi järgmisele lehele. Siin otsi "Adding reCAPTCHA to your site". Siit on meil vaja võtmeid:

  • Site key
  • Secret key

Google reCAPTCHA võtmed

Joomla! poolne osa

Nüüd, kui võtmed olemas, liigume edasi Joomla! administraatori lehele. Olles administraatori lehel, lähme pluginate lehele (Lisaprogrammid - Pluginad). Otsi oma pluginate seast "Captcha - ReCaptcha" pluginat.

Captcha - ReCaptcha plugina seadetes muudame järgmisi valikuid:

  • Staatus - Sisse lülitatud
  • Versioon - 2.0
  • Saidi võti - Google reCAPTCHA lehelt Site key
  • Sala võti - Google reCAPTCHA lehelt Secret key

Lisaks saad valida:

  • Teema - mis väriv on reCAPTCHA lahendus sinu kodulehel: hele või tume
  • Suurus - Kui suurelt näidatakse reCAPTCHA lahendust sinu lehel: normaalne või kompaktne

Joomla recaptcha plugina seadistus

Lõpuks, kui seaded sätitud, vajuta nupule "Salvesta & Sulge". Nüüd, kus oled tagasi pluginate lehel, mine Joomla! Ülidsed seaded (Süsteem - Üldised seaded). Olles üldiste seadete lehel, otsi "Vaikimisi Captcha" ja valikust vali "Captcha - ReCaptcha". Peale seadete muutmist salvesta seaded.

Joomla üldised seaded

Nüüd, kus reCAPTCHA on seadistatud ja sisse lülitatud, kontrolli üle kas Joomla! kontakti vormi juurde ilmus reCAPTCHA ja proovi saata ka test email. Kui kasutad mitte Joomla! kontakti vormi, siis võibolla pead selle kontakti vormi lisas eraldi seadistama reCAPTCHA selle toe saamiseks.

reCAPTCHA kodulehel

NB! Kui sa lülitasid sisse reCAPTCHA Joomla! üldiste seadete alt, siis reCAPTCHA LISATAKSE IGALE POOLE AUTOMAATSELT KUHU SEE JOOMLA! -S ETTE NÄHTUD ON. Seega veendu, et sinu kodulehe kujundus (template) toetab reCAPTCHA -t. Vastasel juhul võib tulla tõrkeid kodulehel.