Laienduste paigaldamine kodulehele

Mis on laiendused?

Laiendused on: komponendid, moodulid, pluginad, kujundused millega saab kodulehele lisada erineviat funktsionaalsust. Selleks võib olla näiteks e-poe komponent ja seda laiendavad lisad: kodulehe kujundus, pildigalerii komponent, kontaktivormi komponent, jne. Erinevate laiendustega saad tutvuda Joomla! laienduste kodulehel.

Laienduse paigaldamine

Ennem laienduse paigaldamist veendu, et laiendus toetab sinul kasutuses olevat Joomla! versiooni. Sellekohane info on tavaliselt laienduse kirjelduse juures või võid otsida ka infot laienduse kodulehelt. Üldiselt tõkestab Joomla! mittesobiva komponendi paigaldust ka ise.

Laienduse paigaldamiseks mine oma kodulehe administraatori lehele. Vali ülevalt menüüst: Lisaprogrammid -> Haldamine -> Paigalda

Jõudsid laienduste paigaldamise lehele. Siin on erinevad võimalused kuidas laiendust paigaldada. Enamasti kasutatakse kahte varianti laienduse paigaldamiseks:

  1. Lae pakifail üles
  2. Paigalda veebist

Lae pakifail üles - Laed laienduse faili oma arvutist üles. Üldiselt on tegemist zip-formaadis failiga. Laienduse üles laadimiseks võid lohistada faili punktiiriga määratud kasti sisse või vajutades nupule "Või otsi faili". Peale faili valimist paigaldatakse laiendus kodulehele. Üks võimalus laienduste leidmiseks on Joomla! laienduste koduleht.

Lae laiendus üles

Paigalda veebist - See võimaldab laiendusi otsida ja paigaldada ilma, et sa peaksid väljuma Joomla! keskkonnast. Paigalda veebist sakk peab olema seadetest sisse lülitatud.

Paigalda veebist laiendus

Laienduse paigaldamiseks vajuta laienduse peale ja järgmises aknas kliki nuppu "Install...".

Veebist paigaldamine.

Paigalda kaustast - Võimaldab laiendust paigalda serveri kaustast. Serverisse peab olema laetud laienduse fail (soovitatavalt /tmp kausta).

Paigalda laiendus serveris olevast kaustast

Paigalda aadressilt - Võimaldab laiendust paigaldada veebiaadressilt kus laiendus asub.

Paigalda laiendus veebi aadressilt